قابلیت Remote Play استیم چیست و چگونه کار می‌کند؟


کاربری که می‌خواهد از سیستم دوم استفاده کند نیز می‌تواند از بین سه گزینه اجرای بازی تحت عناوین Fast ،Balanced و Beautiful یکی را انتخاب کند. همچنین گزینه‌های دیگری در قسمت Advanced Client Options وجود دارد که تنظیم‌ کردنشان می‌تواند تجربه شما از Remote Play را کاملا تحت تاثیر قرار دهد.

Remote Play چگونه کار می‌کند؟

وقتی دوستتان را دعوت می‌کنید تا با استفاده از Remote Play با شما بازی کند، بازی مورد نظرتان روی سیستم شما اجرا شده و سپس به صورت یک ویدیوی ضبط شده، برای سیستم دوستتان فرستاده می‌شود. کاربر دوم تصویر اجرا شدن بازی را روی مانیتور خود مشاهده می‌کند. در این شرایط، وقتی کاربر دوم از موس و کیبورد برای بازی کردن استفاده می‌کند دستورات به سیستم اصلی فرستاده می‌شوند و پس از اعمال تغییرات، تصویر جدید برای کاربر دوم ارسال می‌شود.

درواقع تمام پروسه اجرا و کنترل بازی از طریق سیستم اصلی صورت می‌گیرد و سیستم دوم، مانند یک خروجی ثانویه برای تصویر عمل می‌کند. در این بین ویس چت و چت عادی بین بازیکنان به حالت عادی برقرار است. استریم کردن بازی‌ها با استفاده از Remote Play نیازمند پورت‌های UDP به شماره ۲۷۳۰۱ و ۲۷۰۳۶ است، و پورت‌های TCP به شماره ۲۷۰۳۶ و ۲۷۰۳۷ است. می‌بایست اجازه دسترسی کلاینت استیم به این پور‌‌ت‌ها از طریق فایروال سیستم یا روتر داده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *