بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare – یادمان دوران شکوه


Ground Wars از ایراداتی رنج می‌برد که دلیلش چیزی بیشتر از بی‌تجربگی نبوده است. بالانس عجیب و غریب بتلفیلد در قرار دادن عملاً دو ارتش مقابل یکدیگر، در اینجا یافت نمی‌شود. اینجا جاییست که ابعاد کوچک‌تر نقشه فرصت تکان خوردن و ریسپاون صحیح بازیکنان را از بین می‌برد، اینجا جاییست که بی‌شمار سوراخ‌سنبه‌ی غیر قابل تشخیص باعث می‌شود تک‌تیراندازان برتری کامل داشته باشند و اینجا جاییست تمام کپچر پوینت‌ها، تبدیل به چیزی شبیه به کپچر پوینت میانی نقشه Operation Locker در بتلفیلد ۴ می‌شوند؛ صرفاً باران نارنجک می‌بارد و هیچکس دقیقا نمی‌داند دارد چه می‌کند.

و البته که موضوع از این هم بدتر می‌شود. حالا که بازی را برای چندین روز تجربه کرده‌ام، می‌توانم بگویم که گزارش‌های پیش از عرضه صحت داشتند و نت‌کد بازی با مشکلات جدی روبه‌رو است. تجربه Ground Wars و حالت کوآپ Spec Ops به خاطر همین موضوع در اکثر مواقع غیرقابل تحمل است و به ندرت یک بازی کامل بدون بروز هیچ مشکلی به پایان می‌رسد. ضمناً این مشکلی نیست که فقط دامن‌گیر ما ایرانی‌ها با مشکلات رایج اینترنت‌مان شده باشد. اتفاقاً مشخصاً مشکل از سمت برنامه‌نویسی شبکه بازی بوده و کافیست صفحه امتیازات را در یک دست از Ground Wars باز کنید تا با لیست بلند بالایی از بازیکنانی که پینگ ۱۵۰ الی ۲۰۰ دارند مواجه شوید.

اگر قصد دارید کال آو دیوتی جدید را به خاطر بخش چندنفره‌اش بخرید یک مسئله دیگر هم برای دانستن وجود دارد. خبر خوب اینکه حالات قابل بازی بسیار بیشتر از چیزی است که به صورت پیش‌فرض در منوی اصلی نمایش داده می‌شود، اما خبر بد اینکه اکثر این حالات به صورت چرخشی در دسترس قرار می‌گیرند و هر زمانی قادر به تجربه آن‌ها نیستید؛ صرفاً زمانی که اینفینیتی وارد اجازه‌اش را بدهد.

پوئن خوب این ماجرا آن است که در عدم دسترسی همیشگی به این حالت‌ها، می‌توانید مطمئن باشید که به مرور زمان تمام حالات به جز چند حالت رایج خالی از بازیکن نمی‌مانند. اما پوئن منفی اینکه حداقل هیچ شمارشگری در منوی اصلی برای گردش حالت‌های قابل بازی در نظر گرفته نشده و اکنون که ۴ روز از عرضه Modern Warfare می‌گذرد، هنوز نتوانسته‌ام یکی از حالت‌های محبوبم در بتا (که ورژنی متفاوت از Gun Fight بود و مجبورتان می‌کرد سلاح‌ها را از روی زمین بردارید) را تجربه کنم.

اما اگر بتوانید چشم‌تان را به روی این مسائل ببندید، بازی Modern Warfare نه‌تنها یکی از بهترین تجربیات آنلاین سری کال آو دیوتی، بلکه یکی از بهترین‌های چند سال اخیر را ارائه خواهد کرد و با محتویات رایگانی که در راه است، دلایل زیادی وجود دارد که ماه‌ها پای آن باقی بمانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *