آیفون ۲۰۲۰ احتمالا چیپست ۵ نانومتری خواهد داشت


طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده آیفون ۲۰۲۰ با مودم کوالکام X55 5G و چیپست ۵ نانومتری A14 بایونیک به بازار عرضه خواهد شد.

طبق گزارش سایت Nikkei، اپل سه مدل از آیفون های سال بعد را با مودم نسل پنجم کوالکام X55 به بازار خواهد فرستاد. این مودم در کنار چیپست جدید اپل یعنی A14 بایونیک قرار خواهد گرفت که برای اولین بار با فناوری لیتوگرافی ۵ نانومتری ساخته می شود.

پیش از این شایعاتی در مورد عرضه عرضه آیفون ۲۰۲۰ با مودم ۵G منتشر شده بودند. خبر عرضه سه مدل آیفون ۲۰۲۰ با مودم ۵G قبلاً منتشر شده بود و تحلیلگران موسسه جی‌پی مورگان نیز پیش بینی کرده بودند آیفون های ۲۰۲۰ با نمایشگر اولد و مودم ۵G به بازار عرضه می شوند.

احتمالا آیفون 2020 با مودم کوالکام X55 5G و چیپست 5 نانومتری A14 بایونیک به بازار عرضه می شود

حالا چند ماه پس از پایان یافتن دعوای حقوقی اپل و کوالکام، مدل دقیق مودمی که اپل قصد دارد از آن در آیفون های سال بعد استفاده کند مشخص شده است. اپل با خرید کسب و کار موبایل اینتل در اوایل خرداد ماه ۹۸، قصد دارد در آینده مودم آیفون ها را خودش بسازد.

در ادامه گزارش سایت Nikkei نوشته شده که اپل می خواهد با صرف نظر از فرآیند ۷ نانومتری چیپست A12 بایونیک، چیپست سال بعد خود را با فرآیند لیتوگرافی ۵ نانومتری تولید کند. گزارش شده رقیب اپل یعنی شرکت هواوی نیز در حال ساخت چیپست Kirin 1000 با فناوری لیتوگرافی ۵ نانومتری است و سال آینده از آن برای اولین بار در سری میت ۴۰ استفاده خواهد کرد.

پیش بینی می شود آیفون های ۲۰۲۰ علاوه بر بهره مندی از مودم ۵G و چیپست جدید، برای اولین بار از سال ۲۰۱۷ با ظاهر جدید و حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر معرفی شوند. احتمال دارد کمپانی کوپرتینویی در کنار رونمایی از سه آیفون پرچمدار در سال آینده، از یک آیفون ارزان قیمت و جانشین مدل SE نیز رونمایی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *